Аспіратор - пристрій для відведення зайвої рідини з організму. Ці пристрої застосовують у стоматології, хірургії та при захворюваннях ЛОР-органів. Аспіратор назальний - це компактний прилад, який допомагає позбавитися від соплів у дитини. Сьогодні поговоримо про те, якими бувають соплевідсмоктувачі і як вони працюють.

Навіщо потрібний аспіратор
Усі батьки рано чи пізно стикаються із «зеленими проблемами»: соплі у дитини псують життя не лише малюкові, а й мамі з татом. Формування імунітету та фізіологічна будова дитячої носоглотки часто призводять до застуди. Густі зелені або рідкі прозорі виділення з носа – невід'ємний супутник. Після того, як соплі накопичилися, 
у них є два шляхи для виходу назовні:

 

 - стікання по задній стінці горла;

 - витікання з носа.

Коли виділення долають дорослу людину, їй достатньо висякатися, але маленька дитина не може вирішити цю проблему самостійно. Маля важко дихає, погано спить, вередує.

Лікар-педіатр вищої категорії Поливана Олена Анатоліївна розповідає:

Види соплевідсмоктувачів
Отже, ми з'ясували, навіщо потрібен аспіратор, що це таке і як він працює. Залежно від принципу дії, розрізняють 4 основні види соплевідсмоктувачів:
«Грудні діти не можуть приймати їжу, якщо закладено носа: під час прикладання до грудей або пляшечки рот завжди закритий. Виходить, що малюк не може дихати ні носом, ні ротом, а сякатися ще не навчився. Дитині обов'язково потрібно допомогти, і аспіратор створений для цього!"
Цей компактний прилад також оцінять мами молодих алергіків. Симптоми ринітів під час цвітіння чи реакція на шерсть свійських тварин піддаються його дії.

«При алергічному риніті в дітей віком необхідно закопувати ніс спеціальними краплями. Головне завдання – зняти набряк. Також, добре застосовувати аспіратори, щоб прибрати слиз, що накопичився» — вважає дитячий імунолог Авдєєнко Микола Борисович.

Мамочки, що працюють, люблять аспіратори за можливість швидше покинути лікарняний і відправити чадо в садок. Адже часто рідкі соплі – це залишкові явища ГРВІ, з яким дитина може проходити ще тиждень, не будучи рознощиком інфекції.

Ручнийний аспіратор

Прилад складається із трьох основних частин: пластиковий наконечник, гнучка трубочка, фільтр. На перший погляд — складний пристрій, але він досить ефективний. Принцип дії простий: згадайте, як ви п'єте коктейль через трубочку, і зрозумієте, як користуватись аспіратором. Порівняння не особливо приємне, але саме так працює механічний соплевідсмоктувач: трубочка знаходиться у матері в роті, а пластиковий наконечник у носику у дитини. Соплі витягуються через трубочку за допомогою вдиху. Щоб мати рот залишався чистим, між наконечником і трубкою знаходиться невеликий фільтр, який утримує соплі всередині приладу.
Плюси: гігієнічний як для мами, так і для малюка. Ефективний, глибоко проникає в носоглотку. Швидкий, що важливо для маленьких дітей, які опираються процедурам.

Мінуси: досить дорогий, габаритний, шумить.
Електричний


Серед цих аспіраторів особливу популярність у батьків мають прилади марки Arhimed. Вони знаходяться в середньому ціновому сегменті і мають високу якість. Електронний аспіратор зручний, забирає соплі за допомогою одного натискання кнопки. Принцип дії схожий на механічний, але замість маминого рота використовується електроніка і міні-насос. Наконечник знаходиться у носі у дитини, а мама просто натискає на клавішу. Сила всмоктування достатня видалення глибоких слизових виділень, тому вистачає одного натискання. Соплі потрапляють у прозорий приймач, і можна оцінити очисний ефект. 
Плюси: невеликий розмір у поєднанні з електронною дією, деякі моделі навіть грають музику. Досить потужний. Видаляє глибокі виділення, можна побачити кількість слизу, що вийшов. Працює швидко, не потребує додаткової фіксації носа.

Мінуси: дорожче спринцювань та механічних аспіраторів, потребує заміни батарейок та насадок.